! Сьогодні

     
Новини

Пам'яті Ю.І. Кундієва. Засідання Вченої ради ДУ "Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН"

Пам'яті Ю.І. Кундієва. Засідання Вченої ради ДУ "Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН"
До 90-річчя з дня народження Юрія Кундієва (1927 - 2017)

4 жовтня 2017 р. в ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН» відбулось урочисте засідання Вченої ради інституту, присвячене 90-річчю з Дня народження видатного вченого в галузі гігієни академіка НАН та НАМН України Юрія Ілліча Кундієва (1927 - 2017).
Вшанувати пам'ять видатного гігієніста та епідеміолога, талановитого керівника, що понад 50 років очолював Інститут медицини праці, який відтепер по праву носитиме його ім'я, зібрались імениті науковці, медики, його учні та колеги, співробітники - всі хто знав його, довгі роки працював разом, захоплювався його талантами та вдачею, поважав та любив Юрія Ілліча. Крім колег захід відвідали також син та онука вченого. 

Розпочався захід пам'яті із виступу ансамблю класичної музики, оскільки сам Юрій Кундієв був великим поціновувачем класики, творів мистецтва, про що свідчать оздоблення та інтер'єр зали і самого Інституту, де повсюди картини, чудові композиції. 

Засідання вів академік НАМН України Ісак Трахтенберг. І першим з присутніми своїми спогадами про життєвий і творчий шлях Юрія Ілліча Кундієва поділився нинішній в.о. директора Інституту, його учень, соратник, продовжувач  і друга, член-кореспондента НАМН України доктора медичних наук, професора Володимира Чернюка.
Його виступ-презентація  "50 років поряд (Юрій Ілліч Кундієв. Віхи творчої біографії)" був наповнений теплими спогадами, фотографіями різних років, згадками про знакові події в біографії академіка та очолюваної ним установи.  
Присутні слухали з непідробним інтересом всіх, хто виявив бажання розділити свої живі спогади про Людину-епоху. І Кожному з них було, про що згадати.

Так, президент НАМН України, академіка НАМН України Віталій Цимбалюк згадав останні роки життя Юрія Ілліча в Національній академії медичних наук України, де Юрій Ілліч до останніх днів працював 1-м віце президентом НАМН.
академік НАН України Сергій Комісаренко ще з дитинства знав "дядю Юру", як він його тоді його називав, а згодом коли й сам став науковцем і очолив інституту мікробіології НАН України, якими незамінними були поради . академік НАМН України Ісак Трахтенберг взагалі понад чверть століття працював з ним пліч-о-пліч. Та й від імені його учнів лунали слова вдячності і теплі спогади. Зокрема його талановита учениця член –кореспондент НАМН України Анжела Басанець із щемом в голосі згадувала про те, яким дбайливим і уважним Вчителем був Юрій Ілліч Кундієв із молодою зміною, науковцями-початківцями, як лагідно, поступово і цілеспрямовано він вів їх у царину медичної науки.

Юрій Ілліч Кундієв - видатна особистість нашого часу, людина-епоха в медицині, видатний гігєніст, талановитий вчений, без перебільшення людина високої моралі, основоположник біоетики в Україні, чудовий керівник профільної наукової установи та організатор охорони здоров'я, чудовий Вчитель, що виховав не одне покоління науковців. Пам'ять про нього назавжди житиме у наших серцях.

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ!Розмістив: прес-служба від 09.10.2017
GoodWeb