! Сьогодні

     
Новини

Звіт про НПК «Плазмоклітинні неоплазії: клініка, діагностика, лікування»

Звіт про НПК «Плазмоклітинні неоплазії: клініка, діагностика, лікування»
Організатори:

НАМН та МОЗ України
ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України  
ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет».

19-20 жовтня 2018 р. у м. Яремче, Івано-Франківської області відбулась науково-практична конференція
«Плазмоклітинні неоплазії: клініка, діагностика, лікування».

У заході взяли участь 82 учасники, у т.ч. експерти департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій та лікарі-гематологи з 23 областей України, представники фармацевтичних компаній, провідні фахівці профільних інститутів НАМН України, Івано – Франківського національного медичного університету, Інституту Раку МОЗ України.

Впродовж конференції відбулось 5 сесійних засідань, на яких було представлено 25 доповідей наукових працівників і
практичних лікарів, а також нарада обласних спеціалістів, присвячена проблемним питанням гематологічної служби в Україні.


На основі 10-річного моніторингу показників діяльності гематологічної служби представлено матеріал, що свідчить про зростання захворюваності на 38% і поширеності на 75%  парапротеїнемічних неоплазій, основну частку серед яких становить множинна мієлома.

  • Учасників конференції ознайомлено з найновішими досягненнями в діагностиці та моніторингу перебігу множинної мієломи і макроглобулінемії Вальденстрема.
  • Лекторами показано практичне значення цитогенетичного та молекулярно-генетичного дослідження патологічних клонів для вибору оптимальної лікувальної тактики, а також коагулологічних та імунологічних досліджень з метою прогнозування та запобігання ускладненням, що виникають в процесі цитостатичної терапії.
  • Значна частина доповідей стосувалась сучасних протоколів лікування парапротеїнемічних неоплазій, у тому числі високодозової хіміотерапії з автотрансплантацією стовбурових гемопоетичних клітин (аТСГК).
  • В той же час учасниками конференції відзначено, що стан надання медичної допомоги хворим на множинну мієлому та інші парапротеїнемічні гемобластози в Україні не відповідає вітчизняним та закордонним стандартам.
  • Наголошено на необхідності дотримання рекомендацій щодо лікування пацієнтів у першій лінії з використанням високотехнологічних схем хіміотерапії з наступною аТСГК. Такий підхід дозволить збільшити тривалість та поліпшити якість життя хворих на множинну мієлому.
  • Цікавим і оптимістичним був блок презентацій нових протипухлинних препаратів, що зареєстровані в Україні або проходять клінічні випробування у вітчизняних та закордонних клініках.
Розмістив: прес-служба від 25.10.2018
GoodWeb